تزریق ژل لب - فرم دهی و حجم دهی لب

تزریق ژل لب - فرم دهی و حجم دهی لب، هزینه و مزایا

مانند سایر ویژگی های صورت ، لب ها با گذشت زمان می توانند دچار تغییراتی شوند. کاهش کلاژن و آسیب های ناشی از آفتاب همان طور که منجر به شل شدن پوست و ایجاد چین و چروک میشود می تواند این ناحیه ظریف را نیز تحت تأثیر قرار دهد. لبهای نازک میتوانند  ظاهری نگران یا عصبانی در شما ایجاد کنند ، حتی اگر چنین احساسی نداشته باشید. در بعضی موارد ، لب ها ممکن است  دقیقا ظاهری که می خواهید را نشان ندهد. چه در کل زندگی خود لبهای نازک داشته باشید و چه این کاهش حجم ناشی از فرآیند پیری باشد، تقویت لب یک روش اثبات شده برای ایجاد شکل ، حجم است. تزریق ژل لب با فیلرهای موقت پوست  بسیار مناسب بوده و در کمترین زمان ممکن قابل انجام است ، تزریق ژل لب با انتقال چربی بدن نتایج بسیار طولانی مدت را ارائه می دهد که  در آن از چربی های ناخواسته سایر قسمت های بدن استفاده می شود، البته این روش باید با نظر دکتر متخصص انجام گیرد.

تزریق ژل لب

تزریق ژل لب چیست؟


تزریق ژل لب شامل تزریق حجم دهنده به  لب است که به تقویت اندازه و شکل آنها کمک می کند. رایج ترین گزینه ها برای حجم دهی لب ، پرکننده های پوستی و پیوند چربی است. این دو گزینه  برای بازگرداندن حجم و از بین بردن چین و چروک هایی که به مرور زمان ایجاد شده است مناسب هستند. فیلرهای پوستی سالهاست که برای پر کردن چین و چروک ها و بازگرداندن حجم جوانی به چهره مورد استفاده قرار می گیرد و برخی از عوارض جانبی روند پیری را معکوس می کند. فیلرهای پوستی که برای حجم دهی لب استفاده می شوند با دارا بودن ذرات کوچکتر از سایر فرمولاسیون ها حاوی ساختاری صاف و نرم هستند که باعث حجم دهی طبیعی به لب ها میشوند.
اسید هیالورونیک به طور طبیعی در بافت سالم انسان یافت می شود و به طور گسترده ای برای درمان چین و چروک و تقویت لب ها استفاده می شود. فراتر از افزودن حجم ، خاصیت آبگریز اسید هیالورونیک به معنای این است که لبهای تحت درمان با این ماده هیدراته تر و برجسته تر به نظر می رسند.

انتقال چربی اتولوگ به لب شامل کشیدن قسمتهای کمی از چربی از محل اهداکننده روی بدن ، پاکسازی سلولهای چربی و سپس تزریق آن به لب ها است. از آنجا که چربی مستقیم از بدن بیمار گرفته می شود ، احتمال بروز واکنش آلرژیک وجود نخواهد داشت. در حالی که ممکن است برخی از چربی ها طی هفته ها یا ماه ها پس از درمان از بدن جذب شوند ، بقیه سلول های زنده مانده نیز به طور نامحدود باقی خواهند ماند و نتیجه مطلوبی را ارائه می دهند که بیماران می توانند تا سالهای بعد از آن لذت ببرند.

 

 

 

 


کدام تزریق ژل لب برای شما مناسب است؟

 


به بیمارانی که برای اولین بار عمل تزریق فیلر انجام میدهند  به طور معمول استفاده از پرکننده موقت اسید هیالورونیک توصیه می شود، زیرا مهم است که بیماران قبل از انجام یک عمل با اثرات بسیار طولانی مدت ، نتایج خود را دوست داشته باشند. در مقابل ، انتقال چربی به لب برای بیمارانی که حجم دهی موقت لب را تجربه کرده اند و به دنبال اثر طولانی مدت هستند از نظر اقتصادی به صرفه ترمی باشد.
در حالی که ممکن است یک یا دو روش درمانی بعد از اولین انتقال چربی مورد نیاز باشد ، نتایج نهایی همچنان خوب خواهد بود و نیاز به برنامه ریزی درمان های مداوم را چندین بار در سال کاهش می دهد .

فرم دهی و حجم دهی لبآیا تزریق ژل لب برای شما مناسب است؟


تزریق ژل لب می تواند برای مردان و خانمهایی که به دنبال تغییر شکل لب و یا پرکردن نامحسوس اطراف دهان هستند ، سودمند باشد. افرادی که بیشترین بازخورد را از فیلر لب به دست می آورند ، اهداف زیبایی شناسی زیر را دارند:

 

  • افزایش اندازه لب یا افزودن حجم به لب ها
  • از بین بردن عدم تقارن روی لب ها
  • صاف کردن خطوط عمودی بالای لب
  • باز گردانی فرم لب هایی که به مرور زمان از بین رفتهانتخاب درست تزریق کننده های ژل لب


فیلر های پوستی توسط جراحان پلاستیک ، متخصص پوست و پزشکان خانواده ارائه می شود. آنها همچنین از طریق مراکز مدی که ادعا می کنند تزریق کننده های متخصص اند نیز ارائه می شود. اگرچه ممکن است برخی صلاحیت لازم را برای اجرای ایمن این تزریقات را داشته باشند اما تجربه و دانش گسترده یک جراح پلاستیک و تیم باتجربه و مجرب وی نتیجه مطلوب تری را تضمین می کند.تزریق ژل لب گزینه مناسب تری است یا لیفت لب؟


دکتر بال افکن، جراحی لیفت لب را پیشنهاد می کند ، که باعث بهبود دائمی می شود. برخلاف فیلر های لب ، لیفت لب جراحی می تواند تقارن دهان را تقویت کند و حتی برای داشتن ظاهری جوان تر و جوان تر فاصله بین بینی و لب را تغییر دهد.
پزشک در طول مشاوره حضوری ، گزینه ها را با شما بررسی می کند تا انتخاب صحیحی داشته باشید.
اگر تصمیم به تزریق فیلر لب داشته باشید ، ممکن است در همان روز مشاوره پزشک معالج فرایند تزریق را برایتان انجام دهد.

 آماده شدن برای روند عمل


هنگامی که تزریق فیلر توسط یک جراح با تجربه انجام شود ، تزریق موقت و دائمی لب یک فرآیند ایمن و سر راست است. با این حال ، مراحلی وجود دارد که می توانید قبل از درمان خود انجام دهید تا احتمال عارضه ناشی از عمل را کاهش دهید. قبل از درمان از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی خودداری کنید زیرا این موارد می تواند خطر خونریزی و کبودی شما را کمی افزایش دهد. مواد موجود در این گروه عبارتند از ناپروکسن ، ایبوپروفن و آسپرین. برخی مکمل ها می توانند اثر مشابهی با داروهای ذکر شده در بالا داشته باشند. اگر روغن ماهی یا ویتامین ای مصرف می کنید، پزشک توصیه می کند مصرف این مواد را برای چند روز قبل از درمان نیز متوقف کنید. در روزهای منتهی به تزریق خود سیگار نکشید. نیکوتین به عنوان یک وازو کانسترونکتور عمل می کند ، که ممکن است خطر بیشتری برای خونریزی و کبودی در طول و بعد از درمان شما ایجاد کند.


قبل از استفاده از تزریق ، به خوبی آبرسانی کنید تا اطمینان حاصل کنید که پوست در سالم ترین حالت ممکن است. ممکن است توصیه های اضافی براساس سابقه پزشکی داشته باشید. هرچه این توصیه را رعایت کنید ، احتمال دارد که درمان شما بی خطر ، راحت و موفق باشد.مروری بر درمان


تزریق فیلر بین نیم ساعت تا یک ساعت به طول می انجامد ، پیش از تزریق زمانی برای تاثیر داروی بی حسی نیز اختصاص داده می شود .همچنین برای رسیدن به نتیجه ای که بیماران می خواهند به یک سرنگ Juvederm نیاز دارند ، اگرچه شرایط و فرم لب نیز در این امر تاثیر گذار است اما بسیاری از مراجعان می دانند که در این روش درد زیادی احساس نمیکنند  .
پزشک متخصص اقدامات احتیاط آمیز زیادی را انجام می دهد تا تجربه شما تا حد ممکن بدون درد شود. این مراحل شامل کرم بی حس کننده موضعی ، کمپرس های یخ و داروی بی حس کننده تزریقی است. بیشتر بیماران ادعا می کنند ضربه به بازو درد بیشتری را تا تزریق ژل لب  ایجاد می کند.
اگر برای افزایش حجم  لب روش انتقال چربی را انتخاب کنید ، پزشک لیپوساکشن شما را با استفاده از S.A.F.E انجام می دهد.این تکنیک سه مرحله ای ، کمتر تهاجمی است و زمان را به حداقل می رساند. پس از استخراج و خالص سازی چربی ، پزشک آن را به لب ها تزریق می کند. ایمنی و راحتی شما در طول این روش برای ما بسیار مهم است.

lip-filler-injection

 

 


نکات بعد از تزریق لب


شما می توانید بلافاصله پس از تزریق لب خود به فعالیت های خود برگردید. با این وجود ، ممکن است متوجه شوید که لبهای شما به طور موقت و گاهی تا یک هفته با کبودی همراه ورم می شوند.
تورم اغلب با نتیجه ی تزریق  اشتباه گرفته می شود ، بنابراین ما بیماران را تشویق می کنیم که یک هفته صبر کنند تا قبل از مشخص شدن نتیجه تورم فروکش کند. در مواردی که تورم بیش از حد اتفاق می افتد ، یا بیمار از نتایج آنها خوشش نمی آید ، Juvederm می تواند ظرف چند دقیقه با استفاده از ماده مخصوص حل کننده حل شود.
هنگامی که تورم کاملاً پایین آمد ، باید نتیجه ای کاملا با ظرافت حاصل شود و لب هایتان باید بدون اینکه فرم واقعی خود را از دست بدهند باشند  . نتایج تزریق به طور معمول شش ماه یا بیشتر باقی می ماند. اگر می خواهید ظاهر جدید خود را به طور نامحدود حفظ کنید ، باید جلسات درمانی منظم را در مطب ما برنامه ریزی کنید. از طرف دیگر ، نتایج حاصل از تزریق چربی باید تا بی نهایت ادامه داشته باشد.

 

تزریق ژل لب روسی

روش تزریق ژل لب روسی

در این روش که امروزه بسیار پر طرفدار می باشد تزریق از بالای لب و گوشه لب ، به صورت میکرو قطره ای انجام می گردد بدین صورت خط بالایی لب برجسته خواهد شد.

این روش برای افرادی که دارای لب بالای کوچک و باریکی هستند مناسب می باشد و زیبایی بسیار طبیعی به لب می بخشد حتی اگر فرد متقاضی لب معمولی و عادی داشته باشد نیز با این روش و برجسته شدن خط لب بالایی زیبای لب هایش چندین برابر می شود.

تزریق ژل لب روسی

 

افزایش حجم لب  با انتقال چربی


تقویت لب ها با  انتقال چربی جایگزینی مناسب برای خانمهایی است که می خواهند بدون استفاده از پرکننده های مصنوعی یا ایمپلنت ها فرم دهان خود را جوان کنند.
سناریوهای زیر نیز دلیل ترجیح  پیوند چربی است:
اگر قسمت هایی از صورت شما چین خورده و فرورفته به نظر می رسند.
اگر می خواهید تصحیح دائمی بیشتری نسبت به آنچه توسط پرکننده های موقت ارائه شده است ، انجام دهید.
اگر می خواهید کانتور صورت خود را بهبود ببخشید، زخم ها را ترمیم کنید، فرو رفتگی های زیر چشم را پر کنید و گردی طبیعی گونه های صورت خود را دوباره جوان کنید.نتایج و بازیابی


برای دو تا چهار هفته بعد از عمل ، معمولاً احساس تورم ، بی حسی ، کبودی ، سفتی و یا تنش در ناحیه صورت و گردن وجود دارد. این عوارض جانبی و اغلب ظاهری هستند و طی چند ماه از بین می روند. حتی ممکن است تغییراتی را که در صورت شما ایجاد شده است ، متوجه نشوید ، اکثر بیماران در روز دهم بعد از عمل با ظاهر جدید خود احساس راحتی و اعتماد به نفس می کنند و حتی بسیاری از آنها بعد از 2-3 هفته به کار خود برمی گردند.  

وقتی لب های شما متناسب با بقیه ویژگی های صورت شما به نظر نمی رسند ، می توانند کل ظاهر شما را از تعادل خارج کنند. با افزودن چربی یا ترمیم چروک های ظریف روی لب ها شما می توانیم در کل ظاهری جوانتر و سرزنده تر ایجاد کنیم.

 

اکنون بیش از هر زمان دیگر ، مردم برای دستیابی به زیبایی هرچه بیشتر به اقداماتی از جمله تزریق فیلر های لب یا همان تزریق ژل لب روی می آورند. در این راستا، سوالات متداول را برای کمک به شما که تصمیم گیری کنید در مورد این که آیا فیلرهای لب مناسبتان می باشد یا خیر تنظیم کردیم.هزینه تزریق فیلر لب چه قدر است؟


قیمت و هزینه تزریق ژل لب بسته به روش و مقدار ژل برای تزریق به لب متغیر خواهد بود.

 


دقیقا چه چیزی به لب شما تزریق می کنند؟


فیلرها  حاوی اسید هیالورونیک ،restylane یا Juvéderm هستند که به منظور تزریق مورد استفاده قرار می گیرد. اسید هیالورونیک ماده ای است که به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارد. این ماده به افزودن حجم و رطوبت و نرم تر شدن پوست کمک می کند.

 حجم لب ها تا چه میزان افزایش پیدا میکند؟


این بستگی به نوع پرکننده و فرم طبیعی لبهای  تان دارد.

 


کدام فیلر گزینه مناسب تری است؟


برای نتیجه طبیعی تر Restylane و برای داشتن نتیجه قابل توجه تر juvederm  پیشنهاد می شود.

 آیا تزریق فیلر لب دردناک است؟


مطمئناً تزریق فیلرغیرقابل تحمل نیست ، اما نباید انتظار داشت که هیچ دردی احساس نشود. شما کاملا منتشر شدن دارو را به داخل پوستتان احساس می کنید.  بخش دردناک آن مربوط به زمانی است که پزشک سرنگ را داخل پوستتان میچرخاند، و به نوعی آن را جابه جا می کند اما ممکن است این حس از نظر مراجعانی که قبلا تجربه بوتاکس یا چیزهای مشابه  با آن را داشته اند خیلی عجیب نباشد.

 دوره بهبود چه قدر طول میکشد؟


این یکی دیگر از مواردی است که پاسخ دادن به همه جوانب آن دشوار است زیرا نظر بیماران مختلف تا حدودی متفاوت است. ممکن است این دوره برای شما بسیار کوتاه باشد و بعد از اتمام فرآیند تزریق اثری از درد و کبودی باقی نماند.
 

 


اثر تزریق تا چه مدت باقی می ماند؟


طبق گفته پزشک تاثیر فیلر بین 6 تا 9 ماه باقی می ماند.اکثر افرادی که تجربه تزریق فیلر داشته اند این حرف را تصدیق میکنند اما ممکن است تاثیر آن کوتاه مدت تر بوده و بین 4 تا 5 ماه باشد.این که تاثیر فیلر تا چه مدت باقی میماند بستگی به خود فرد نیز دارد به عنوان مثال ، اگر متابولیسم سریع تری دارید ، ممکن است تاثیر تزریق زودتر از بین برود. یا اگر لبهای پری دارید و از فیلربا حجم دهندگی ضعیف تری استفاده  کرده باشید ، ممکن است نسبت به شخصی که فرم طبیعی لب هایش نازک تر بوده و از فیلر با حجم دهندگی بالاتری استفاده کرده است تاثیر تزریق زود تر از بین برود.

 سخن پایانی در مورد فیلرهای لب


طبق توصیه یکی از مراجعین بهتر است تصویری از آنچه از نتیجه نهایی توقع دارید به پزشک ارائه کنید. این به پزشک کمک میکند تا از قبل بداند در کدام نواحی تزریق انجام دهد بدون این که لب های شما را از فرم طبیعیش خارج کند.

 

تگ های مقاله: