سوالات متداول لیزر موهای زائد

دستگاه لیزر چگونه موهای زائد را بر طرف می نماید؟ (علم نهان در دستگاه لیزر و از بین بردن موهای زائد با استفاده از آنها)


اگر این سوال در ذهن شما ایجاد شده است که دستگاه لیزر چگونه کار می کند و چگونه موهای زائد را از بین می برد و دوست دارید که پاسخ صحیح این سوال را بدانید، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم. این پروسه علمی جدید و مدرن می تواند برای شما پوستی نرم و لطیف و عاری از موهای زائد که همیشه آرزوی آن را داشته اید، مهیا نماید. اما پیش از آنکه اقدام به استفاده از آن نماید باید بدانید که این پروسه علمی دقیقا چطور کار می کند تا با آگاهی کامل از روند انجام این کار، تصمیم به استفاده از آن برای بر طرف نمودن موهای زائد خود بگیرید.
مطالب آورده شده در ادامه این مقاله شامل مجموعه ای از سوالات متداول درباره لیزر موهای زائد بدن و چگونگی عملکرد آن است. شما می توانید پاسخ بسیاری از سوالات خود را درباره چگونگی عملکرد این دستگاه در مطلب زیر بیابید و در صورتی که بخواهید اطلاعات بیشتری درباره روند از بین بردن موهای زائد توسط لیزر و چگونگی کارکرد دستگاه لیزر موهای زائد بیابید می توانید با برقراری تماس با ما از جلسات مشاوره رایگان ما استفاده نمایید.


1. فرایند حذف موهای زائد توسط لیزر به چه صورت است؟


حذف موهای زائد با لیزر یک فرایند ساده است که از یک اشعه ی نور متمرکز شده بر روی پوست شما به منظور حذف موها استفاده می نماید. در واقع اشعه ی نور فولیکول های موی موجود در زیر پوست شما را هدف قرار می دهد و موجب متوقف شدن رشد مو ها از ناحیه ی ریشه می گردد. در هر بار استفاده از لیزر، بخشی از موها که در آن دوره از زمان در وضعیت رشد خود قرار دارند و یا به اصطلاح فعال هستند، حذف می گردند. از این رو جلسات متعددی برای حذف کامل موهای زائد نیاز است، زیرا همه موهای زائد در یک زمان مشخص در فاز رشد قرار نمی گیرند و فاز رشد موهای زائد متفاوت است. مدت زمان انجام فرایند لیزر بسته به اندازه محلی که قرار است توسط این روش پاک سازی شود متفاوت می باشد و می تواند از چند دقیقه تا یک ساعت متغییر باشد.


2. دستگاه لیزر موهای زائد به چه صورت کار می کند؟


دستگاه لیزر با از بین بردن فولیکول های مو که در واقع ریشه اصلی موها هستند، فرایند حذف موهای زائد از روی پوست انجام می دهد. پوست بدن انسان به سادگی اشعه های لیزر را جذب می نماید و هیچ مقاومتی در برابر آن از خود نشان نمی دهد. حال آنکه فولیکول ها قادر به تحمل این اشعه ها نیستند و اشعه های لیزر موجب نابودی آنها می گردد و همچنین از رشد مجدد آنها در مدت زمان کوتاه نیز جلوگیری می نماید. این جلوگیری از رشد مجدد برای اکثریت قریب به اتفاق موهای زائد دائمی می باشد و این موها پس از نابود شدن هیچ گاه مجدد رشد نمی نمایند و تنها تعداد محدود و بسیار کمی از موهای زائد پس از مدتی مجددا رشد می نمایند که می توان آنها را مججدا با استفاده از لیزر حذف نمود. تکنولوژی کنونی لیزر نمی تواند موهای سفید، موهای کرکی مانند و بسیار نرم و موهای بور و کم رنگ را از بین ببرد و ممکن است این موها پس از مدتی از زمان انجام لیزر مجددا رشد نمایند.

مشاهده ویدئو در یوتیوب


3. چرا باید بیش از یک جلسه درمان با لیزر برای حذف موهای زائد خود انجام دهیم؟


موهای بدن شما همگی به صورت همزمان رشد نمی کنند و در هر دوره از زمان تنها در صد محدودی از موهای بدن شما در فاز فعالیت یا فاز رشد قرار دارند. زمانی که شما از لیزر برای برطرف نمودن موهای زائد بدن خود استفاده می نمایید، اشعه های لیزر تنها موهایی که در فاز فعال قرار دارند را هدف قرار می دهند. پس از انجام هر جلسه از لیزر شما باید برای سایر موهایی که تازه در وضعیت فعال یا فاز فعالیت قرار گرفته اند مجددا فرایند لیزر را انجام دهید. اکثر افراد 5 الی 10 جلسه لیزر نیاز دارند تا تمامی موهای زائد آنها از بین بروند. معمولا اگر انجام روش درمانی با لیزر به درستی انجام گیرد فرد نیاز به تعداد جلسات بیشتر نخواهد داشت و موهای زائد وی پس از انجام لیزر به کلی برطرف می گردند.


4. آیا حذف موهای زائد با استفاده از لیزر دردناک است؟


این مساله که آیا انجام لیزر برای شما آزار دهنده و درد آور خواهد بود یا خیر کاملا بستگی به میزان حساسیت شما و مقاومت بدن شما در برابر درد دارد. برخی افراد در جلسات لیزر خود اعلام نموده اند که هیچ دردی احساس نکرده اند و تنها حسی شبیه به مالیده شدن یک جسم بر روی پوست خود را داشته اند و برخی دیگر اعلام نموده اند که درد آن شبیه به درد نیشگون گرفته شدن است. البته همان طور که گفته شد این مساله کاملا به میزان حساسیت افراد بستگی دارد اما در حالت کلی می توان گفت که هیچ درد جدی و آزار دهنده ای در روش درمانی با لیزر وجود نخواهد داشت که برای فرد غیر قابل تحمل باشد.


سخن پایانی


ما همیشه برای پاسخ گویی به سوالات شما و هر گونه مساله ای در ارتباط با حذف موهای زائد با استفاده از لیزر که ذهن شما را درگیر خود نموده باشد، آماده هستیم. شما می توانید برای پرسیدن سوالات خود و یا هماهنگی برای جلسات مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید. به خاطر داشته باشید که روش درمانی لیزر هم برای آقایان و هم برای خانم ها قابل انجام می باشد، پس تنها کافیست که تصمیم بگیرید و اقدام نمایید. هزینه جلسات لیزر بسته به اندازه محلی که شما قصد دارید با استفاده از لیزر موهای زائد آن را برطرف نمایید متفاوت می باشد و شما می توانید در جلسات مشاوره با کارشناسان ما از آنها بخواهید که این هزینه را برای شما محاسبه نمایند.