How-often-should-shaving-be-done-between-laser-hair-removal-sessions
جشنواره ممتاز فقط ویژه بانوان
مدت محدود: در جشنواره ممتاز، لیزر فول بادی 1,280,000 تومانی را با تنها 640,000 تومان انجام دهید!

هر سوالی داری آماده پاسخگویی هستیم
09105595300

بر خلاف برخی روش های دیگر،تنها لیزر موهای زائد به شما اجازه می دهد بین فاصله جلسات درمان شیو انجام دهید، این در واقع یک الزام است. این طبیعی است که برخی موها بعد از هر جلسه لیزر رشد کنند، زیرا هر مو در مرحله دیگری از چرخه رشد است. به همین دلیل چندین مرحله لیزر با فاصله زمانی 10 هفته برای دستیابی به از بین رفتن کامل موها لازم است.لازم است قبل از هر قرار ملاقات برای لیزر موهای ناحیه مورد نظر به درستی تراشیده شود تا لیزر شلیک مشخصی در هدف قرار دادن فولیکول مو داشته باشد.

 

لیزر موهای زائد: درمانی برای موهای زیرپوستی


موهای زیرپوستی بدترین حالت را دارند.آنها باعث ایجاد برآمدگی های دردناک و تحریک کننده می شوند که باعث می شود پوشیدن بیکینی از آنچه باید ناامید کننده تر باشد ، که اغلب باعث می شود ما دراز کشیدن در کنار استخر یا ساحل را با پوشیدن شورت به پایان برسانیم. اگر از لکه های ناخوشایند در اطراف خط بیکینی خود رنج می برید ، احتمالاً موهای زیرپوستی مقصر هستند. دیگر لازم نیست با آن ها دست و پنجه نرم کنید شما می توانید با لیزر موهای زائد ، پوستی صاف و بدون نقص داشته باشید.


چه چیزی باعث ایجاد موهای زیرپوستی می شود


موهای زیرپوستی به دلیل تراشیدن یا اپیلاسیون کردن موهای اطراف خط بیکینی شما ایجاد می شود. این روش های از بین بردن موهای زائد باعث آسیب و شکستن موها و همچنین باعث کج روییدن یا به عبارتی شکستن موهای این ناحیه می شود. حتی اپیلاسیون همه رشته های مو را از ریشه در نمی آورد، و هنگامی که موها به صورت جانبی شروع به رشد می کنند ، می توانند بسیار دردناک باشند.پوست به تلاش برای بیرون کشیدن موها واکنش نشان می دهد ، که منجر به برآمدگی مایل به قرمز شبیه به یک جوش می شود.در حالی که موهای زیرپوستی بیشتر در افرادی که موهای ضخیم و مجعد دارند رخ می دهد ، ممکن است برای هر فرد دیگری نیز اتفاق بیفتد. آنها اغلب در صورت مردان ، زیر بازوها و اطراف خط بیکینی اتفاق می افتد.
 


در اینجا توضیحی دقیق تر در مورد اینکه چند بار باید بین درمان های لیزر موهای زائد خود اصلاح کنید


چرخه رشد


قبل از شروع اصلاح مو های زائد بین قرارهای جلسات لیزر ، شناخت چرخه رشد مو و تأثیر آن در برداشتن موهای زائد اهمیت دارد .
بر خلاف سایر پستانداران ، انسان موهای خود را از دست نمی دهد .
درعوض ، مو‌های هر فرد بسته به اینکه در چه مرحله ای از چرخه رشد قرار دارد ، به طور تصادفی میریزد
هر مو در مراحل و سیکل متفاوتی از چرخه مانند مرحله آناژن ، کاتاژن یا تلوژن ممکن است قرار داشته باشد .


مرحله آناژن


 مرحله آناژن مرحله فعال در نظر گرفته می شود و زمانی را نشان می دهد که مو های جدید شروع به رشد کردن میکند .
در این مرحله مو های جدید موهایی را که از مرحله آناژن خارج شده اند بیرون می آورد و جایگزین آن ها می شود.
در واقع زمانی که مو ها از سطح پوست میگذرند و قابل مشاهده هستند  میتوانیم بفهمیم که در این مرحله از چرخه رشد قرار دارند .
 موهای بدن از ۳۰ تا ۴۵ روز در این مرحله فعال باقی خواهند ماند ، به همین دلیل جلسات لیزر این مو ها با حداقل ۱۰هفته فاصله انجام می شوند
در این مرحله مو هنوز به فولیکول چسبیده است و آن را به عنوان مرحله ایده آل برای هدف قرار دادن و از بین بردن موها به لیزر تبدیل می کند.


مرحله کاتاژن


مرحله بعدی چرخه رشد مو مرحله کاتاژن است که با متوقف شدن رشد مو صورت می گیرد.
در این مرحله موها از فولیکول خارج شده و از بدن جدا میشوند .زمانی که مو در این مرحله قرار دارد،  لیزر نمیتواند وارد فولیکول مو شود و روی آن تأثیر بگذارد ، در نتیجه این مرحله از چرخه  رشد اصلا زمان مناسبی برای هدف قرار دادن مو نمیباشد. 
از آنجا که مرحله کاتاژن تنها دو روز به طول می انجامد ، بعید نیست که جلسات  لیزر شما در روزی قرار بگیرد که موها در این مرحله قرار دارند .


مرحله تلوژن


مرحله آخر چرخه رشد مو مرحله تلوژن است ، هنگامی که فولیکول مو خفته در نظر گرفته شود. بعد از ریزش مو ، ممکن است برای روزها یا سالها رشد مجدد نداشته باشد. این امر بسیار غیرقابل پیش بینی است و متأسفانه ، لیزر موهای زائد در این مرحله امکان‌پذیر نیست. به همین دلیل ، افراد گاهی اوقات سالها بعد در قسمت هایی که  لیزر انجام داده بودند ، رشد مو را مجدداً تجربه می کنند.

چرخه رشد

 


نکاتی در مورد اصلاح ، قبل از لیزر مو های زائد


شما می توانید در هر زمان قبل از جلسات لیزر موهای زائد خود را اصلاح کنید.
چند کار وجود دارد که  برای اطمینان بیشتر از نتیجه درمان های لیزر خود میتوانید انجام دهید. قبل از هر جلسه لیزر این نکات را برای اصلاح مو های زائد  دنبال کنید:


* در قسمت هایی  که قرار است مورد معالجه لیزر قرار بگیرد از موم کردن، کندن و استفاده از کرم های موبر خود داری کنید . استفاده از این روش ها باعث می شود مو از ریشه خارج شود . لیزر ، ملانین موجود در فولیکول های مو را هدف قرار می دهد ، بنابر این برای موفقیت در انجام این عملیات باید ریشه مو سالم باشد.


*  چند ساعت قبل یا شب قبل از جلسه لیزر، موهای زائد  خود را اصلاح کنید. شما می خواهید موهای بالاتر از سطح پوست را از بین ببرید ، اما در صورت بروز هرگونه سوزش از اصلاح ، می توانید برای بهبودی پوست نیز زمان بگذارید. گاهی اوقات با استفاده از تیغ برقی می توان خطر بروز برجستگی را کاهش داد.


* برای از بین بردن پوست مرده قبل از اصلاح ، پوست را لایه برداری کنید. این امر اصلاح را آسان تر و خطر تحریک را کمتر خواهد کرد.


* از مرطوب کننده استفاده نکنید . اگرچه بعد از اصلاح  معمولاً باید از لوسیون استفاده کرد  اما لازم نیست قبل از جلسات لیزر از مرطوب کننده استفاده کنید. این امر به این دلیل است که باقیمانده آن روی پوست شما باقی می ماند و می تواند نتایج شما را تحت تأثیر قرار دهد.

برای اطلاعات بیشتر می تونید مقاله نکات و اقدامات مهم قبل از لیزر موهای زائد را بخوانید


نکاتی در مورد اصلاح بعد از لیزر موهای زائد


بلافاصله پس از انجام لیزر موهای زائد ، ممکن است سوزش کمی در اطراف ناحیه تحت درمان احساس کنید. این حساسیت به احتمال زیاد تنها چند ساعت طول خواهد کشید ، اما اصلاح ناحیه بلافاصله تحریک شما را بیشتر می کند. این نکات را دنبال کنید تا بهترین نتیجه را بعد از درمان با لیزر دریافت کنید:


* قبل از اصلاح منطقه تحت درمان چند روز صبر کنید ، تا زمانی که دیگر به لمس حساس نشوید.


* بعد از هر بار درمان با لیزر ، چهار تا پنج روز از لایه برداری پوست خودداری کنید. حتی اگر احساس تحریک یا حساسیت نمیکنید ، زیرا پوست هنوز در حال بهبود میباشد.


*  اجازه دهید موها بریزند، بعد از هر جلسه لیزر موهای زائد ، موهایی که دارای فولیکول های آسیب دیده هستند میریزند . این امر ممکن است گاهی  در ابتدا به نظر  برسد که موها در حال رشد است زیرا طولانی تر روی سطح پوست ظاهر می شوند .قبل از اصلاح  ناحیه را لایه برداری کنید تا موهای نابود شده توسط لیزر از بین بروند.


* یاد داشت کنید که چند بار نیاز به اصلاح منطقه درمان شده دارید. با گذشت زمان و جلسات بیشتری که لیزر انجام می شود ، لازم نیست که نگران اصلاح مو های زائد خود باشید.


* بعد از اتمام تمام مراحل درمان لیزر موهای زائد ، دیگر لازم نیست نگران مراقبت از منطقه لیزر  باشید. از بین بردن دائمی موهای بدن ناخواسته شما را با پوستی صاف و بی عیب و نقص در نهایت عاری از برآمدگی و براق خواهد کرد. هر چند وقت یکبار که دوست دارید در  بین جلسات درمان لیزر موهای زائد اصلاح کنید و منتظر باشید که دیگر هرگز به اصلاح کردن نیازی نداشته باشید!