چگونه می توان با استفاده از لیزر به بهترین شکل موهای زائد بدن را از بین برد؟


روش رفع موهای زائد با استفاده از لیزر، معمولا برای افرادی که قصد دارند برای همیشه از شر موهای زائد بدنشان خلاص شوند به بهترین شکل عمل می کند. با استفاده از لیزر می توان موهای زائد نقاطی همچون زیر بغل، پاها، نواحی زیر ناف، قفسه سینه و برخی دیگر از نقاط بدن را به راحتی و به طور دائم از بین ببرد. فاکتور های زیادی در میزان موفقیت لیزر درمانی بیماران تاثیر گذار است که این فاکتورها تمامی موارد از جمله انتخاب کلینیک لیزر درمانی و میزان تبهر متخصصین آن مرکز تا رفتار بیماران قبل و بعد از مراجعه جهت لیزر درمانی را شامل می شود.
بسیار مهم است که قبل از مراجعه به کلینیک جهت لیزر موهای زائد بدنتان، به طور کامل برای این کار آماده باشید. در ادامه نکاتی را به شما یادآوری می کنیم که با رعایت آنها بتوانید بهترین نتیجه را از جلسات لیزر درمانی موهای زائد بدنتان دریافت نمایید.
ابتدا از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید
اگر از ابتدای پروسه درمان با استفاده از مشاوره های کارشناسان با آگاهی جلسات لیزر درمانی را پیگیری کنید، مطمئنا می توانید بهترین نتایج را از این روش درمانی دریافت نمایید و بهتر برای آن آماده شوید. در درجه اول مراجعه به کلینیک قبل از آغاز دوره لیزر این دید را به شما می دهد که مرکزی که انتخاب کرده اید تا چه اندازه به ایمنی بیماران اهمیت می دهد. همچنین با یک بار مراجعه به کلینیک می توانید از کیفیت خدمات و همچنین میزان رعایت بهداشت آن مجموعه اطلاع پیدا کنید. از طرفی مشاوران کلینیک قالبا شما را با متخصص لیزری که قرار است پروسه لیزر درمانی را برای شما انجام دهد آشنا خواهند کرد و شما می توانید از میزان تخصص او مطلع شوید. علاوه بر این مراجعه به کلینیک این امکان را به شما می دهد که پاسخ تمامی سوالاتی که از روند کار لیزر و نحوه رفع موهای زائد در ذهنتان دارید را یکجا پیدا کنید. پس از مراجعه به کلینیک لیزر و استفاده از نظرات متخصصین لیزر درمانی، در نهایت به این نتیجه خواهید رسید که آیا شما فرد مناسبی برای بهره مندی از خدمات لیزری هستید و آیا این روش می تواند برای شما سودمند باشد یا خیر.


تمام دستورالعمل های پیش شروع جلسات لیزر را دنبال کنید


اگر به اندازه ی کافی برای هر جلسه لیزر موهای زائد بدنتان آماده باشید، مطمئنا می توانید به نتایج مورد نظرتان از این روش درمانی دست پیدا کنید. در ادامه نکات کلیدی را به شما گوشزد می کنیم که حتما باید آنها را در برنامه آماده سازی قبل از لیزر خود بگنجانید:
•    از شش هفته مانده به جلسه لیزر موهای زائد، استفاده از موم، اپیلاسیون و دیگر روش هایی که می تواند فولیکول مو را از پوست خارج کند و به نوعی مو را بکند را متوقف کنید (می توانید هر تعداد بار که دلخواه شماست با استفاده از ماشین و یا تیغ موهای زائدتان را اصلاح کنید)
•    از شش هفته مانده به جلسه لیزر ، پوست خود را در معرض تابش طولانی مدت و مستقیم نور خورشید قرار ندهید. برونزه کردن پوست می تواند رنگدانه های پوست را تغییر دهد و این تغییر ممکن است بر میزان موفقیت آمیز بودن لیزر موهای زائد تاثیر بگذارد.
•    48 ساعت قبل از مراجعه به کلینیک ، موهای زائد ناحیه ای که قصد لیزر آن را دارید را یکبار با استفاده از یک تیغ نو اصلاح کنید تا قسمتی از مو که بالای پوست قرار دارد برداشته شود.


مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد چگونه است؟


به طور مرتب تمامی جلسات لیزر درمانی خود را پیگیری کنید و به تمامی نکات مراقبتی که متخصص لیزر به شما توصیه می نماید عمل کنید. از قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم خورشید دوری کنید و هنگامی که به بیرون از منزل می روید حتما از محصولات ضد آفتاب بر روی پوستتان استفاده کنید. در صورت نیاز از مرطوب کننده های پوست استفاده نمایید. در صورتی که پوستتان متورم شد بهتر است از برای مدتی بر روی آن ناحیه کمپرس یخ قرار دهید تا تورم آن کاهش یافته و برطرف شود.


طوری برنامه ریزی کنید که هیچ کدام از جلسات لیزر را از دست ندهید


برای اینکه شانس موفقیت روند درمانی موهای زائد شما بیشارین مقدار ممکن باشد، بسیار مهم است که هیچ کدام از جلسات لیزر درمانی موهای زائدتان را از دست ندهید. زیرا یک یا چند جلسه غیبت برای برطرف کردن موهای زائد، ممکن است فرصت اینکه در فاز رشد مو، لیزر به آن تابانیده شود از دست برود و تمامی موهای زائد ناحیه ی مورد نظر یطور کامل برطرف نگردند. به طور معمول 6 تا 10 جلسه لیزر درمانی لازم است تا همه ی موهای موجود در یک ناحیه به طور کامل برطرف گردند. همچنین بسیار مهم است که بیمار در زمان بین هر کدام از جلسات به توصیه های مراقبتی به طور کامل عمل کند تا در روند درمان خللی ایجاد نشود.


به رشد موهای جدید توجه کنید


بعد از هر جلسه تابانیدن لیزر، به محیطی که تحت تابش لیزر قرار داشته است توجه کنید و بررسی کنید که آیا موی جدیدی در آن ناحیه رشد کرده است یا خیر. در هر مرتبه تابانیدن لیزر، موهایی که در فاز استراحت قرار داشته اند ممکن است دوباره فعال شده و رشد کنند و علیرغم اینکه شما تمامی موهایی که در آن ناحیه قرار داشته را برطرف کرده اید، موهای جدیدی در آن ناحیه ظاهر شوند. توجه داشته باشید که لیزر تنها قادر است موهایی که در فاز رشد قرار دارند را از بین ببرد و اگر برخی از موهای شما در زمان لیزر در فاز رشد نباشند، لیزر نمی تواند رشد آنها را متوقف نماید. به همین دلیل است که تعداد جلسات لیزر متعدد می شود تا اینکه تمامی موها در جلسات مختلف حداقل یکبار در فاز رشد قرار گرفته باشند و توسط لیزر از بین بروند. این موضوع طبیعی و نرمال است که در برخی از موارد تعداد محدودی از موهای زائد پس از گذشت یک سال از آخرین جلسه لیزر پدیدار شوند. زیرا ممکن است علارغم جلسات متعدد لیزر درمانی باز هم تعدادی از موها در هیچکدام از جلسات در فاز رشد قرار مگرفته باشند.
اگر پس از طی کردن تمامی جلسات لیزر موهای زائد در ناحیه ی لیزر شده موهای زائد مجددا رشد کردند، بهتر است این موضوع را با کلینیکی که درمان لیزری را برای شما انجام داده است تماس بگیرید. توجه داشته باشید که دائمی بودن روش رفع موهای زائد با استفاده از لیزر جزء تعهدات اولیه کلینیک های لیزر درمانی است و این مراکز موظف هستند در صورت رشد موهای زائد جدید در ناحیه لیزر شده، مجددا آنها را برطرف نمایند.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه لیزر موهای زائد و همچنین نوع و کیفیت خدماتی که در کلینیک لیزر ما به شما ارائه می شود، می توانید با مشاورین ما در تماس باشید.