روش صحیح مراقبت از پوست پس از رفع موهای زائد بوسیله لیزر

فرآیند رفع موهای زائد بوسیله ی لیزر به این صورت است که فولیکول های مو در زیر پوست توسط لیزر مورد هدف قرار می گیرند و کشته می شوند. کشتن فولیکول های مو می تواند برای پوست تبعاتی به همراه داشته باشد که شما می توانید با انجام مراحل مراقبتی پس از لیزر، به راحتی از تبعات این تغییر رهایی پیدا کنید. متخصصین برطرف کردن موهای زائد بوسیله ی لیزر گام هایی را پیشنهاد می دهند که با پیروی از آنها می توان به راحتی بعد از هر جلسه لیزر درمانی، از پوست به خوبی مراقبت نمود.


از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید


به طور کلی استفاده از کرم های ضد آفتاب می تواند برای پوست مفید باشد، اما باید توجه داشته باشید که استفاده از این فرآورده بهداشتی پس از انجام لیزر موهای زائد امری کاملا ضروری است. پوستی که به تازگی بر روی آن لیزر درمانی انجام شده و موهای زائد آن برطرف شده است، در مقابل تابش نور خورشید بسیار آسیب پذیر خواهد بود. در این شرایط حتی چند لحظه تابش نور خورشیید بطور مستقیم نیز می تواند برای پوست آسیب زا باشد. زیرا به طور کلی لیزر های رفع موهای زائد، از محدوده ای از طول موج گرمایی استفاده می کنند که بسیار شبیه به طول موج گرمایی خورشید است. این شباهت طول موج، بخصوص برای افرادی که رنگ پوست تیره دارند بسیار بیشتر می باشد.
به منظور به حداقل رساندن تابش نور خورشید بر روی پوست، توصیه می شود از کرم های ضد آفتاب با حداقل درجه SPF برابر 15 استفاده نمایید. فراموش نکنید که دوره اثر کرم های ضد آفتاب کوتاه است و با گذشت زمان این کرم ها از روی پوست از بین خواهند رفت. از این رو بسیار مهم است که در فواصل زمانی معین و به صورت مرتب از کرم ضد آفتاب بر روی پوستتان استفاده نمایید. بهتر است هر مرتبه که از خانه، محل کار و مکان های سر پوشیده خارج می شوید مجددا یک مرتبه از کرم ضد آفتاب استفاده نمایید.


از گرم کردن پوست بپرهیزید


پس از آنکه فرآیند رفع موهای زائد توسط لیزر را انجام دادید، باید به مدت 24 تا 48 ساعت از گرم شدن پوستتان جلوگیری کنید. گرم شدن پوست باعث باز شدن دهانه ی حفره های پوستی شده و باعث ایجاد ناراحتی و حساسیت می شود. بنابراین بهتر است در روزهای اول پس از انجام لیزر، از دوش آب گرم، وان آب گرم، اتاق های بخار و همچنین سونا استفاده ننمایید.


تسکین ناراحتی های پس از لیزر موهای زائد


ممکن است پس از لیزر درمانی موهای زائد در همان ناحیه به مدت یک یا دو روز کمی احساس ناراحتی، حساسیت و درد خفیف داشته باشید. این ناراحتی ها کاملا طبیعی هستند و می توان با راه کارهایی از شدت آنها کم کرد. برای کاهش درد می توانید از یک کمپرس یخ بر روی ناحیه ی لیزر شده استفاده نمایید. همچنین می توانید از پماد های ضد درد نیز برای تسکین درد این ناحیه استفاده کنید. بهتر است در مورد محصولات بهداشتی که قصد دارید از آنها برای بهبود پوستتان استفاده کنید، با متخصص لیزر درمانی که خدمات لیزر را به شما ارائه داده است، مشورت نمایید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه می توانید با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.


از داروهای موضعی و لوازم آرایشی استفاده نکنید


یکی از مهمترین توصیه های ما به بیمارانی که موهای زائد بدنشان را بوسیله لیزر از بین برده اند این است که پس از انجام لیزر، از لوازم آرایشی و همچنین داروهای موضعی مانند کرم ضد آکنه در محل لیزر شده استفاده ننمایند. این مواد می توانند باعث تحریک ناحیه ی درمان شده شوند و حتی منافظ پوست شما را مسدود کنند که این امر باعث خواهد شد که جلسه بعدی لیزر درمانی شما به تعویق بیافتد. تنها لوازم آرایشی که می توان بعد از انجام لیزر از آن استفاده کرد، مواد آرایشی معدنی است. توجه داشته باشید که تنها زمانی می توانید از این نوع مواد آرایشی استفاده کنید که قبل از درمان لیزری نیز از آن استفاده کرده باشید و مطمئن باشید که پوست شما نسبت به آنها حساسیت خاصی نداشته باشد.
متخصصین ما در تمامی مراحل رفع موهای زائد پوست در کنار شما خواهند بود و این آمادگی را دارند که تمامی خدمات درمانی و مشاوره ای این مرکز را با بهترین کیفیت به شما عزیزان ارائه نمایند.