نکات قبل از لیزر موهای زائد
جشنواره ممتاز فقط ویژه بانوان
مدت محدود: در جشنواره ممتاز، لیزر فول بادی 1,280,000 تومانی را با تنها 640,000 تومان انجام دهید!

هر سوالی داری آماده پاسخگویی هستیم
09105595300

نکات قبل از لیزر موهای زائد که پیش از لیزر کردن باید آنها را بدانید

برای از بین بردن موهای زائد بدن، لیزر یکی از راحتترین، موثرترین و در عین حال بی خطر ترین راه های ممکن است. در ادامه به 10 نکته مهم اشاره می کنیم که قبل برطرف نمودن موهای زائد بوسیله لیزر بهتر است نسبت به آنها آگاهی داشته باشید.


1. در طول دوره لیزر، موم اندازی ممنوع!

در طول دوره ی رفع موهای زائد بوسیله ی لیزر باید کمی صبور باشید و هرگز موهای زائد را موم اندازی نکنید. لیزر زمانی می تواند بهترین عملکرد را داشته باشد که موهای زائد شما در طول دوره ی لیزر مستقیما به ریشه متصل باشند.
در این دوره توصیه می شود که از هیچ کدام از روش هایی که به طور کامل موهای زائد را برطرف می کنند استفاده ننمایید. تنها در صورت نیاز می توانید آنها را اندکی کوتاه کنید. این موضوع به این دلیل باید رعایت شود که روش های دیگر برطرف کردن موهای زائد ممکن است موها را به طور کامل از ریشه جدا کنند یا باعث رشد بی رویه موها در آن ناحیه شوند.


2. لیزر برای برطرف کردن موهای زائد بلوند، سفید و قرمز کمی سخت‌تر می باشد

عملکرد ماشین های لیزر موهای زائد بسیار به رنگدانه های مو وابسته است و از آنجایی که موهای بلوند، سفید و قرمز از رنگدانه های بسیار کمی برخوردار هستند، لیزر نمی تواند اثربخشی خوبی همانند موهای تیر داشته باشد اما با پیشرفت تکنولوژی این مشکا تا حد زیادی برطرف شده. بهتر است قبل از شروع دوره ی لیزر موهای زائد با پزشک مربوطه در مورد موهای خود و همچنین میزان موفقیت آمیز بودن دوره مشورت نمایید.


3. لیزر نمی تواند بر روی تتو یا پس از انجام تتو انجام شود

اگر قصد دارید موهای زائد محلی که بر روی آن تتو انجام داده اید را برطرف نمایید، لیزر روش مناسبی برای این کار نیست. برطرف کردن موهای زائد بوسیله ی لیزر ممکن است این ناحیه را بسوزاند و یا تتو را محو نماید.

همچنین اگر قصد دارید تتوی خود را محو کنید، این روش لیزری، روش مناسبی برای این کار نخواهد بود و باید با پزشکی که در زمینه محو تتو فعالیت می کند مشورت کنید و از امکانات مناسب این کار بهره بگیرید.


4. برطرف کردن موهای زائد با لیزر باید بیش از یک جلسه انجام شود

لیزر زمانی می تواند اثر گذار باشد که موها در فاز رشد (Anagen) باشند. در این فاز موها همواره در حال بلندتر شدن هستند. اگر هنگامی که لیزر انجام می شود موهای شما در این فاز قرار نداشته باشند، نیاز است که برای برطرف شدن آنها یک جلسه دیگر جهت لیزر درمانی مراجعه شود تا موهای زائد به طور کامل برطرف گردد.

به طور میانگین در20% از زمان های رشد، مو در فاز آناژن قرار دارد. از این رو توصیه ی ما به شما این است که برای اینکه دوره ی درمانتان کامل شود بین 6 تا 12 جلسه لیزر درمانی را پیگیری نمایید.


5. برطرف کردن موهای زائد بوسیله لیزر یک روش درمانی با ماندگاری طولانی مدت است

برطرف کردن موهای زائد با لیزر به نسبت روش های دیگر از ماندگاری بسیار بالاتری برخوردار است و ممکن است سال ها پس از انجام این روش موهای زائد در محل لیزر پدیدار نشوند. اما به طور معمول هر از چند گاهی نیاز است برای بهبود کیفیت این درمان، یک جلسه لیزر انجام شود.

بسیاری از مردم گمان می کنند رفع موهای زائد به وسیله لیزر روشی است که 100% اصلاح را انجام می دهد و هیچ موی زائدی در محل باقی نمی گذارد. در حال حاضر هیچ تکنولوژی لیزری وجود ندارد که بتواند 100% تضمین دهد که تک تک موهای زائد بدن را به طور کامل برطرف نماید. با این حال ممکن است در برخی از موارد نتایج بسیار درخشانی از لیزر درمانی دیده شود که اصلاح به طور 100% انجام گرفته باشد.

کلینیک لیزر موهای زائد


6. این روش بسیار شگفت انگیز است

بعد از انجام یک جلسه لیزر درمانی، افراد مشاهده می کنند که میزان رشد موهای زائد بدنشان کاهش یافته است و موهایی که اصلاح شده اند دیگر مجددا ظاهر نمی شوند.

بهترین نواحی که لیزر به خوبی می تواند آن را اصلاح کند زیربغل، ناحیه های محرمانه و قسمت های پایین پا می باشد. لیزر علاوه بر اینکه رشد موها را کاهش می دهد مزایای دیگری نیز به همراه دارد. این روش بوی بد بدن را نیز کاهش می دهد و مانع از رشد موهای زیر پوستی می شود.

مشاهده ویدئو در آپارات

 

مشاهده ویدئو در یوتیوب

 

7. رفع موهای زائد بوسیله لیزر عوارض جانبی ندارد

قبل از انجام لیزر، مطمئن شوید که پزشک از تمامی داروهایی که مصرف می کنید و بیماری هایی که دارید آگاه شده است. پس از انجام لیزر موهای زائد و برطرف کردن موهای زائد به این روش، هیچ عارضه ی جانبی بلند مدتی برای شخص بوجود نمی آید.

این روش کاملا امن است. بلافاصله پس از انجام لیزر درمانی ممکن است پوست اندکی قرمز شود و بیمار در آن ناحیه احساس خارش کند اما این عوارض نیز طی 2 تا 48 ساعت اول پس از درمان برطرف خواهند شد.


8. برای درمان لیزری موهای زائد معطلی وجود ندارد

در حال حاضر به دلیل افزایش تعداد کلینیک های درمان موهای زائد به روش لیزر، به راحتی و در کمترین زمان می توان درمان لیزری موهای زائد را شروع کرد.

تعدد کلینیک ها علاوه بر این موضوع باعث شده است که قیمت این درمان نیز به طور قابل توجهی کاهش پیدا کند. همچنین پیشنهادات و تبلیغات ویژه ای برای لیزر درمانی موهای زائد وجود دارد که بیماران می توانند حتی با قیمت های پایین‌تر نیز درمان موهای زائد خود را پیگیری نمایند. به این ترتیب می توان گفت که روش لیزر درمانی علاوه بر مزایای دیگری که تا اینجا بیان شد، می تواند مقرون به صرفه نیز باشد.


9. بهترین روش را با توجه به پوستتان انتخاب کنید

با وجود روش های لیزر درمانی متنوع برای برطرف کردن موهای زائد، بهتر است با جمع‌آوری اطلاعات دقیق بهترین روش را با توجه به نوع و کیفیت پوستتان انتخاب نمایید. سعی کنید برای درمان موهای زائد از روش های حقیقی لیزری استفاده کنید و با روش های Intense pulsed light موهای زائد را درمان نکنید.

زیرا این دستگاه ها (IPL) معمولا نتایج خوبی را بدست نمی دهند و عمدتا بیماران از آنها ناراضی هستند. اگر پوست شما نازک است بهتر است از دستگاه های Alexandrite استفاده کنید. اگر پوست شما همانند افراد آسیای شرقی است یا پوستی همانند آفریقایی های کاراییب دارید، بهتر است دستگاه لیزر ND YAG را امتحان کنید زیرا نتایج این دستگاه برای این نوع پوست ها فوق‌العاده است.


10. می توانید لیزر درمانی را بر روی تمام بدنتان انجام دهید

لیزر می تواند از نوک سر تا انگشتان پا را اصلاح کند. اگر می خواهید پوست سرتان به طور کامل طاس شود، بوسیله لیزر می توانید با کیفیت بالا این کار را انجام دهید. همچنین این روش قادر است نواحی محرمانه زنانه و مردانه را به طور کامل اصلاح نماید. به هیچ عنوان از عوارض ناباروری این روش نترسید زیرا اساسا ناباروری جزو عوارض جانبی این روش نمی باشد.

 

نکات مهم دیگر قبل از لیزر

برنزه کردن قبل از لیزر ممنوع

6 هفته قبل از درمان لیزر از برنزه کردن دوری کنید چون اگر پوست شما برنزه شود تیره خواهد شد و دستگاه لیزر فرق بین مو و پوست شما را تشخیص نخواهد داد و امکان دارد در زمان لیزر دچار سوختگی شوید شما می توانید در فصل های دیگری به غیر از تابستان جلسات لیزر موهای زائد خود را انجام دهید تا در تابستان پوستی لطیف، صاف و بدون مو داشته باشید.

 

توقع معجزه از لیزر موهای زائد نداشته باشید

لیزر موهای زائد درمانی طولانی مدت برای از بین بردن موهای زائد می باشد نه همیشگی انرژی و اشعه لیزر مستقیما به فولیکول مو برخورد می کند و آن را تخریب می کند و برای مدتی طولانی باعث جلوگیری رشد آن می شود.
 


اجتناب از اپیلاسیون و وکس

قبل از جلسه لیزر موهای زائد منطقه مورد نظر را اصلاح کنید، پوست باید در زمان لیزر صاف و بدون مو باشد تا اشعه لیزر به بهترین نحو ممکن به فولیکول مو برسد، در صورتی که مو وجود داشته باشد امکان دارد اشعه لیزر را جذب نماید و شما نتیجه ی خوبی از لیزر نگیرید.

از وکس و اپیلاسیون دوری کنید که باعث می شود فولیکول مو از بین برود و دیگر چیزی نمی ماند که لیزر کارایی داشته باشد چون در بهترین حالت انرژی لیزر باید به فولیکول مو برخورد کند و آن را از بین ببرد و در اصلاح کردن یا همان شیو فولیکول در جای خود باقی است و لیزر آن را تخریب می کند.
 

 

نوع پوست شما در جلسه اول بوسیله دکتر و یا متخصص لیزر مشخص خواهد شد

لیزر موهای زائد بر هر نوع پوست و مویی اثر گذاری متفاوتی دارد برای بعضی از پوست ها امکان دارد زمان و جلساتی بیشتری طلب کند و برای بعضی کمتر این وظیفه دکتر شما خواهد بود که در جلسه اول نوع پوست شما را تشخیص دهد و بهترین برنامه ی درمان را برای آن انتخاب کند تا شما مؤثر ترین نتیجه را بگیرید.

 

1 روز قبل از لیزر بدن خود را اصلاح کنید.


توقع لطیف شدن پوست را در جلسه اول لیزر نداشته باشید

به هیچ وجه فکر نکنید با یک جلسه لیزر کار تمام است شما حداقل 6 تا 12 جلسه برای نتیجه گیری طولانی مدت لازم دارید، برای از بین بردن کامل فولیکول مو در طولانی مدت لازم است جلسات اول را به صورت مرتب تکرار کنید بعد از چند جلسه اول خود متوجه نتیجه شگفت انگیز آن خواهید شد.


زمان هر جلسه معمولا بین نیم ساعت تا 1 ساعت طول خواهد کشید

زمان جلسات بستگی به ناحیه مورد نظر درمان دارد به طور مثال لیزر موهای زائد صورت و زیر بغل زمان کمتری به نسبت پاها طلب می کند، در کل ناحیه ای از بدن شما که دارای تراکم بیشتری از مو می باشد زمان بیشتری برای لیزر مو لازم دارد.مراقب چشم های خود باشید

عینک مخصوص لیزر موهای زائد
شما حتما و باید در زمان لیزر موهای زائد از عینکی مخصوصی که کلینیک در اختیار شما می گذارد استفاده نمایید در غیر اینصورت از لیزر کردن امتناع نمایید، عینک زدن در زمان لیزر یک استاندارد جهانی می باشد و باید در همه کلینیک ها رعایت شود.


 

لیزر تمام بدن در یک جلسه ممکن نمی باشد

به هیچ عنوان در یک جلسه نمی توان کل فرآیند از بین بردن موهای زائد بوسیله لیزر را بر روی کل بدن انجام داد، بدن و پوست شما ظریفتی دارد و این امر امکان‌پذیر نخواهد بود، شما باید به پوست و بدن خود استراحت دهید و اجازه دهید کلینیک در هر جلسه به یک ناحیه از بدن شما برای لیزر بپردازد.جلسات لیزر را به طور منظم انجام دهید

همانطور که در بالا اشاره کردیم اگر خواهان گرفتن بهترین نتیجه از لیزر هستید باید جلسات را به صورت ممتد و منظم بروید، فاصله بین هر جلسه بین 8 تا 10 هفته می باشد در هر جلسه گروه جدیدی از فولیکول های مو تحت تاثیر اشعه قرار می گیرد. پس از هر جلسه بخشی از موهای بدن فرد برای همیشه از بین می رود و پوست فرد لطیف و نرم تر از دفعه قبل می گردد.امکان دارد کمی درد را حس کنید

آستانه تحمل درد برای هر کس متفاوت می باشد بعضی ممکن است بگویند در زمان لیزر گویی با کش پلاستیکی به پوستشان ضربه می خورد و بعضی نیز درد خاصی را حس نمی کنند، در کل اگر دردی را حس کردید به راحتی می توانید از کرم های بی حس کننده استفاده کنید.

نکات مهم قبل از لیزراستفاده از لوازم آرایشی قبل از لیزر ممنوع

شما در زمان لیز موهای زائد باید پوستی پاک و بدون هیچ گونه از مواد آرایشی داسته باشید تا اشعه لیزر به خوبی جذب پوست و فولیکول موی شما شود.چند نکته مهم دیگر

خانم ها در زمان عادت ماهیانه درمان لیزر را انجام ندهند.

قبل از لیزر موهای زائد کافئین ننوشید. برای اطلاعات بیشتر به مقاله قبل از ليزر موهای زائد کافئين ننوشید مرجعه نمایید.

اگر سابقه تبخال دارید بهتر است با پزشک خود مشورت نمایید یا 1 الی 2 روز قبل از لیزر از داروهای  کنترل کننده ویروسی استفاده کنید.